Pierwsze w historii Dni Zarządzania Wierzytelnościami

W dniach 22 – 24 września 2022 r. odbyły się pierwsze w historii Dni Zarządzania Wierzytelnościami. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu objął wydarzenie patronatem honorowym, a dwie ekspertki z UEW wzięły udział w debacie dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Za nami pierwsza edycja Dni Zarządzania Wierzytelnościami organizowanych przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, z którym nasza Uczelnia współpracuje od lat.

Dzień Zarządzania Wierzytelnościami

Uważamy, że branża zarządzania wierzytelnościami zasługuje na to, aby docenić jej wkład w zapewnienie zrównoważonego wzrostu gospodarczego i wsparcia dla zachowania płynności w całej gospodarce. Wydarzenie jest dla nas naturalną rozbudową Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, który dzięki swojej długoletniej historii stanowi solidny fundament nowej inicjatywy.” - komentują organizatorzy wydarzenia.

W ramach wydarzenia w Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości inQUBE odbył się kolejny Kongres Zarządzania Wierzytelnościami - największy cykliczny projekt kongresu branżowego w kraju.

Na zakończenie Dni Zarządzania Wierzytelności 24 września br. w Parku Szczytnickim odbył się I Bieg Charytatywny ZPF RUN. Środki zebrane podczas sportowej rywalizacji zostaną przekazane Fundacji Pomocy Zwierzętom „Matuzalki”.

Kongres Zarządzania Wierzytelnościami na UEW

Kongres jest miejscem otwartej dyskusji na najbardziej aktualne kwestie dotyczące stanu i perspektyw sektora zarządzania wierzytelnościami, a przy tym inspirującym spotkaniem sektora zarządzania wierzytelnościami, w tym dostawców wierzytelności i firm świadczących usługi w tym zakresie.

Kongres Zarządzania Wierzytelnościami

W dotychczasowych edycjach Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami uczestniczyło już ponad 2500 osób, reprezentujących wysoką kadrę kierowniczą z sektorów takich jak: bankowość, telekomunikacja, firmy pożyczkowe, windykacyjne, ubezpieczeniowe, leasingowe, factoringowe, dostawcy mediów czy fundusze sekurytyzacyjne. W Kongresach brali udział także przedstawiciele i przedstawicielki wielu innych branż świadczących usługi komplementarne wobec zarządzania wierzytelnościami, w tym dostawcy rozwiązań informatycznych, dostawcy i zarządzający informacją gospodarczą oraz firmy doradztwa strategicznego i podatkowego.

W debacie pt.: „Odpowiedzialność społeczna branży zarządzania wierzytelnościami i wpływ społeczny biznesu na jego otoczenie” udział wzięły dr hab. prof. Bogusława Drelich – Skulska, Prorektorka ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej oraz dr hab. Dorota Teneta - Skwiercz, prof. UEW, Rzeczniczka ds. Równego Traktowania.

Kongres Zarządzania Wierzytelnościami

Podczas Kongresu odbyła się Gala wręczenia nagród Lauru CESSIO na najlepiej zorganizowany przetarg na sprzedaż wierzytelności, a jedno z wyróżnień wręczył dr Artur A. Trzebiński, Rzecznik ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji.