Wsparcie dra Cypriana Kozyry w walce z chorobą

Pracownik Uczelni, nasz kolega i wykładowca doktor Cyprian Kozyra, potrzebuje pomocy w walce o powrót do zdrowia.

Dr Cyprian Kozyra jest związany z UEW od momentu rozpoczęcia studiów. Wiele i wielu z nas zna go, jako kolegę z pracy lub wykładowcę.

W 2019 r. zdiagnozowano u niego bardzo rzadkiego, złośliwego guza mózgu, oponiaka anaplastycznego. Niestety, guz ma tendencje do nawrotów. W krótkim czasie dr Kozyra przeszedł aż cztery operacje. Komplikacją po trzeciej z nich był wylew, na skutek którego utracił zdolność mówienia. Dzięki rehabilitacji przy pomocy neurologopedów i ciężkiej pracy mógł się znowu komunikować. W listopadzie tego roku, po kolejnej operacji, jego umiejętności językowe znowu się cofnęły, a na dodatek doznał porażenia prawostronnego, nie mogąc ruszać prawą ręką i nogą.

W tym momencie dr Cyprian walczy o odzyskanie samodzielności, co łączy się z intensywną rehabilitacją, zarówno ruchową, jak i logopedyczną. Rodzina i przyjaciele dra Kozyry walczą o to, by nie była potrzebna kolejna operacja. Jedyną nadzieją jest terapia celowana. Niestety koszt takiego leczenia to rząd kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlatego w imieniu rodziny i Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwracamy się z prośbą o pomoc w ofiarowaniu dr. Cyprianowi możliwości powrotu do względnej sprawności i godnego życia oraz nadziei na wyleczenie choroby.

Możliwości wsparcia

Liczy się każdy gest.