Partner transformacji energetycznej UEW z Nagrodą Dolnośląski Gryf 2022

Partner transformacji energetycznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu — firma DB Energy SA otrzymała nagrodę w konkursie Dolnośląski Gryf 2022.

24 października 2022 r. w Teatrze Muzycznym Capitol odbyła się Wielka Gala Biznesu, będąca zwieńczeniem 19. edycji konkursu Dolnośląski Gryf. Podczas wydarzenia wręczono nagrody za najważniejsze osiągnięcia gospodarcze dolnośląskim firmom i jednostkom samorządu terytorialnego.

Nagrody Dolnośląski Gryf będące jednym z najbardziej prestiżowych i znanych wyróżnień w regionie, wręczane są już od ponad 19 lat. W konkursie doceniane są innowacyjność i dynamika rozwoju oraz zaangażowanie w inwestycje i działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 130 firm i organizacji. Spośród nich Kapituła Konkursu wybrała po trzech nominowanych w każdej z ośmiu kategorii.

Nagrodę w kategorii Skuteczna transformacja biznesowa otrzymało przedsiębiorstwo DB Energy SA, które zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie poprawy efektywności energetycznej i wdrażaniem strategii zeroemisyjnych dla dużych i średnich zakładów przemysłowych. DB Energy wesprze także przeprowadzenie optymalizacji energetycznej naszej Uczelni. W imieniu firmy nagrodę odebrał Prezes Zarządu, dr hab. Krzysztof Piontek, prof. UEW.

W 2012 roku, jeszcze jako DB Energy spółka z o.o., odbieraliśmy nagrodę Gryf w kategorii Przedsiębiorczość Akademicka. Minęło 10 lat i z dumą mogę powiedzieć, że zmieniliśmy się bardzo, co zostało dostrzeżone w kategorii Skuteczna transformacja biznesowa. Można by rzecz od teorii do praktyki, ale w naszym przypadku, to tylko część prawdy. Zawsze byliśmy blisko praktyki. Teraz jesteśmy jeszcze bliżej. Nasze usługi obejmują cały proces wdrażania zmian, od audytów, przez koncepcje, finansowanie, wykonawstwo, monitoring. Ponad 95% przychodów DB Energy wynika z realnych inwestycji w poprawę efektywności energetycznej u klientów. Duża część z tych inwestycji została sfinansowana przez stronę trzecią w formule ESCO i jest spłacana z rzeczywistych oszczędności. Wierzymy, że biznes w zakresie efektywności energetycznej, zeroemisyjności, bezpieczeństwa energetycznego, budowany w oparciu o miks kompetencji technicznych, finansowych, prawnych ma ogromny potencjał rozwoju. A DB ENERGY SA jest i będzie liderem rynku i partnerem w transformacji energetycznej nie tylko polskiego przemysłu. Ogromne podziękowania kieruję do całego naszego zespołu. To nasz wspólny sukces!” - komentuje Prezes Zarządu DB Energy SA, dr hab. Krzysztof Piontek, prof. UEW.

Dolnośląski Gryf 2022

Źródło: linkedin.

Pozostałe wyróżnione firmy i instytucje:

Nagrody w kategorii Biznesowy lider roku otrzymali:

W 19. edycji konkursy Dolnośląski Gryf docenione zostały także współprace nauki i biznesu, m.in. projekt „Rozwój gospodarki obiegu zamkniętego w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu z wykorzystaniem działań badawczo-rozwojowych".

Autorka: kk.