Joanna Kustow członkinią Głównej Komisji Rewizyjnej SAP

W dniach 07 - 10 września 2022 r. pracowniczki i pracownicy Archiwum Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wzięli udział w VIII Powszechnym Zjeździe Archiwistów Polskich oraz w XVI Krajowym Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (SAP).

VIII Powszechny Zjazd Archiwistów Polskich

Wydarzenie pt.: „Archiwa – zwierciadła czasu, skarbnice pamięci” obejmowało bloki tematyczne, dotyczące m.in.: wartościowania dokumentacji, prawa archiwalnego, archiwów życia codziennego i nośników informacji.

W trakcie obrad Zjazdu Archiwistów Polskich poruszona została również kwestia wprowadzenia zmian w ustawie archiwalnej.

Powszechny Zjazd Archiwistów Polskich

XVI Krajowy Zjazd Delegatów SAP

Po zakończeniu Zjazdu Joanna Kustow – kierowniczka Archiwum Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Marcin Pawłowski - pracownik Archiwum UEW uczestniczyli w XVI Krajowym Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, na którym dokonano wyboru nowych władz.

W wyniku głosowania Joanna Kustow została powołana na członkinię Głównej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w kadencji 2022-2027.