UEW rozpoczął współpracę z Politechniką Wrocławską

Dwie wrocławskie uczelnie wyższe podpisały porozumienie w sprawie prowadzenia wspólnych projektów badawczych.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Politechnika Wrocławska podpisały umowę dotyczącą współpracy naukowej, w ramach której uczelnie będą prowadziły wspólne projekty badawcze — również te finansowane ze środków uczelni, a także kolektywnie będą ubiegały się o zewnętrzne granty. Dodatkowo w ramach podpisanego porozumienia uczelnie zobowiązały się do prezentowania wspólnych efektów prac badawczych na corocznym seminarium organizowanym zamiennie przez UEW i Wydział Zarządzania PWr.

Dokument podpisała prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet, Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej UEW oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Ożyhar, Prorektor ds. Nauki PWr.

UEW rozpoczął współpracę z PWr

Porozumienie jest naturalną konsekwencją trwającej już współpracy międzyuczelnianej. Pierwszy wspólny projekt obu uczelni „Uwarunkowania prowadzenia pracy badawczej w naukach o zarządzaniu” jest w trakcie realizacji od 2021 roku. W projekcie biorą udział pracownicy i pracowniczki Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa UEW pod kierownictwem prof. dr. hab. Czesława Zająca oraz naukowcy i naukowczynie z Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji na W8 pod kierownictwem dr hab. inż. Agnieszki Bieńkowskiej, prof. PWr, Prorektor ds. Kształcenia PWr.

Autorka: kk.