Akademia Kina Światowego - zaproszenie do udziału

W związku z zawartym porozumieniem studentki i studenci naszej Uczelni również i w tym semestrze mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego.

Zajęcia mają status przedmiotu fakultatywnego objętego punktacją ECTS (3 pkt za semestr). Do zapisów na zajęcia zapraszane są studentki i studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni. Z punktu widzenia dydaktycznego każdy semestr stanowi odrębny kurs.

Akademia Kina Światowego skierowana jest do studentek i studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie.

Akademia Kina Światowego

IV semestr Akademii Kina Światowego – program

Rozpoczynający się semestr Akademii Kina Światowego poświęcony będzie kinematografii ostatnich trzydziestu kilku lat. W trakcie wykładów, prowadzonych przez filmoznawców z różnych ośrodków akademickich w Polsce, ukazane zostaną najważniejsze zjawiska kształtujące historię filmu przełomu XX i XXI wieku. Sformułowana zostanie odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czym jest slow cinema, jak wygląda współczesny realizm filmowy, jak zapisała się w dziejach kina generacja X i w jaki sposób twórcy kina gatunkowego eksperymentują z narracją. Jeden z wykładów poświęcony będzie także ekologicznemu aspektowi współczesnego filmu i ekokrytyce jako nowej perspektywie badawczej.

Ten semestr pozwoli również na poznanie interesującego kina powstającego w Azji Wschodniej, Afryce Subsaharyjskiej, czy też Europie Środkowo-Wschodniej. W programie znalazły się spotkania poświęcone poszczególnym kinematografiom narodowym, które w ostatnich kilku dekadach przykuły uwagę widowni na całym świecie. Znawcy współczesnego filmu koreańskiego, ukraińskiego, czy meksykańskiego przybliżą najważniejsze procesy, zjawiska i konteksty decydujące o specyfice poszczególnych nurtów kształtujących kino w tych krajach.

Lista filmów towarzyszących wykładom będzie różnorodna. Znalazły się na niej arcydzieła kina artystycznego, pozycje klasyczne i kultowe, a także najnowsze produkcje, których premiera odbyła się w zeszłym roku. Ten różnorodny zestaw tematów i filmów złoży się na wieloaspektową i wieloperspektywiczną opowieść o światowym kinie końca XX i początku XXI wieku.

Szczegółowe informacje na temat Akademii Kina Światowego i jej programu znajdują się na stronie organizatora: Program IV semestru.

IV semestr Akademii Kina Światowego – zapisy

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej Kina Nowe Horyzonty od 12.09.2022 r.

Pierwsze zajęcia odbędą się 11 października 2022.

Zajęcia odbywają się we wtorki od godziny 17:00 w Kinie Nowe Horyzonty.

Cena karnetu za semestr: 220 zł. Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 24 zł.

Osoba kontaktowa ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UEW; Katedra Badań Marketingowych, e-mail: magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl.