Zapraszamy na Forum Green Region

forum green region

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej zapraszają na Forum Green Region – wydarzenie poświęcone wyzwaniom zielonej transformacji w Polsce.

Obszary tematyczne Forum obejmują wyzwania, jakie stoją przed jednostkami samorządu terytorialnego w związku z działaniami związanymi z koniecznością przebudowy sektorów energetycznego i transportowego. Dyskusja będzie oscylować wokół dynamicznie zmieniających się uwarunkowań geopolitycznych, gospodarczych i społeczno-ekonomicznych oraz ich wpływie na realizację postanowień Europejskiego Zielonego Ładu.

Program wydarzenia obejmuje konferencję naukową „Zrównoważony rozwój sektora energetycznego i transportu w Polsce. Gospodarka – Społeczeństwo – Polityka”, dedykowane warsztaty oraz dwie dyskusje panelowe poświęcone energetyce i transportowi. Moderatorką dyskusji będzie Izabela Zygmunt, ekspertka Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Konferencja wpisuje się w Strategię 2030 Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poprzez promocję rozwoju Uczelni w harmonii z otoczeniem i stymulację zaangażowania całej społeczności akademickiej w tworzenie lepszego świata. Głównym celem wydarzenia jest integracja różnych środowisk (biznesowych, samorządowych, rządowych i naukowych) wokół tematów związanych z implementacją postulatów Zielonego Ładu.

Forum Green Region odbędzie się 2 marca 2023 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu:

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnie (w Centrum Kształcenia Ustawicznego UEW) oraz zdalnie (transmisja online).

Szczegółowy plan konferencji zostanie zaprezentowany nie później niż 20 lutego 2023 r. Więcej informacji można znaleźć w dedykowanym serwisie Forum Green Region.

autorka: kk, red. s