Seminarium Interreg we współpracy z Uniwersytetem w Opavie

W dniach 24-25.11.2022 r. studenci kierunków Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz International Business uczestniczyli w seminarium naukowym w Czechach realizowanym w ramach międzynarodowego programu Interreg.

II seminarium naukowe w ramach unijnego programu Interreg zostało zorganizowane we współpracy z partnerskim Uniwersytetem Śląskim w Opavie, Wydział w Karvinie. W skład delegacji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu weszli nie tylko studenci, lecz także naukowcy reprezentujący Katedrę Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych UEW:
karvina_2022
Cele prowadzonego od stycznia 2022 r. projektu to zbadanie wpływu pandemii COVID-19 na handel międzynarodowy między Polską a Czechami oraz stworzenie przez studentów projektów naukowych poświęconych tej tematyce.

Rezultatem projektu jest polsko-czeska monografia naukowa „Wpływ COVID-19 na handel międzynarodowy jako nowe wyzwanie w kształceniu studentów szkół wyższych” sfinansowana ze środków programu współpracy międzynarodowej Interreg.
karvina_monografia
red. s