Enactus UE Wrocław reprezentuje Polskę w Portoryko

„SOBER. so be responsible” to nowy projekt Enactus UE Wrocław. Zespół będzie reprezentować Polskę i UEW na tegorocznym międzynarodowym konkursie Enactus World Cup 2022 w Portoryko.

Inicjatywa SOBER przygotowana przez wrocławską sekcję Enactus skupia się na działaniach informatywnych w kwestiach dotyczących ekologii, społeczeństwa, społecznej odpowiedzialności biznesu i spraw godnych szerszej uwagi. Celem projektu jest zwiększenie świadomości na tematy bliskie każdemu z nas i zwrócenie uwagi na procedery, w których najprawdopodobniej nieświadomie bierzemy udział.

Zespół pragnie wspólnie budować świadomą społeczność młodych osób, by zmieniać świat na lepsze. Nazwa „SOBER” jest nawiązaniem do dwóch idei, które przyświecają projektowi: odpowiedzialności (Be Responsible) i trzeźwości (Sober) wobec problemów pojawiających się w działalności gospodarczej, ochronie środowiska i relacjach społecznych.

9 czerwca 2022 r. w Warszawie zespół Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zdobył srebro na szczeblu ogólnopolskim w tegorocznej edycji Enactus Poland National Competition.

enactus wrocław

Enactus UE Wrocław działa w ramach międzynarodowej organizacji non-profit Enactus skupiającej studentów, opiekunów naukowych i praktyków biznesu. Istotą działalności są projekty prospołeczne, które mają na celu aktywizację otoczenia publicznego. Organizacja zrzesza 73 tys. studentów zrzeszonych w 1730 zespołach funkcjonujących w 37 krajach.

red. s