UEW na pierwszej międzyuczelnianej debacie naukowej w ramach cyklu „Integration Processes in the Global World"

6 grudnia 2022 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyła się pierwsza międzyuczelniana debata naukowa inaugurująca cykl seminariów pt.: „Integration Processes in the Global World", w której udział wzięła reprezentacja naszej Uczelni.

Celem spotkań jest integracja międzynarodowego środowiska naukowego badającego współczesne procesy integracyjne oraz identyfikacja głównych wyzwań i zagrożeń związanych z badanym obszarem w globalnej gospodarce.

Tematem przewodnim pierwszego seminarium była „Rezyliencja w czasach niepewności – współczesne wyzwania dla regionalnych procesów integracyjnych”. W ciekawej i wielowątkowej dyskusji wzięli udział prelegenci i prelegentki z trzech ośrodków akademickich: Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (prof. Bogusława Drelich-Skulska, dr hab. Sebastian Bobowski, prof. UEW) Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (prof. Helena Tendera-Właszczuk oraz prowadząca debatę dr hab. Joanna Garlińska-Bielawska, prof. UEK) oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (prof. Jerzy Menkes, dr hab. Krzysztof Falkowski, prof. SGH i dr hab. Andżelika Kużnar, prof. SGH).

W trakcie seminarium zostały zaprezentowane cząstkowe wyniki badań projektu, pt.: „Quo vadis, Azjo? Wyzwania rozwojowe Azji Wschodniej w XXI wieku”, który zespół badaczy realizuje w ramach III Edycji konkursu Międzyuczelnianych Grantów Badawczych UEW i SGH.

Redakcja: kk.