Dr inż. Daniel Borowiak laureatem XI edycji Programu Mozart

Projekt dra inż. Daniela Borowiaka zakwalifikował się do XI edycji Miejskiego Programu Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart”.

dr inż. Daniel BorowiakProjekt dra inż. Daniela Borowiaka z Katedry Inżynierii Bioprocesowej pt.: „Komputerowo wspomagany system automatycznego testowania sterowników do siłowników stosowanych w elektroenergetyce” złożony w partnerstwie z Zakładem Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. zakwalifikował się do realizacji w Programie Mozart.

W ramach pracy komisji konkursowej wyróżniliśmy 20 partnerstw naukowców i przedsiębiorców, którzy przez co najmniej 12 miesięcy, przy wsparciu finansowym miasta, będą rozwijać produkty i usługi firm. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, pomoc ze strony miasta pozwoli zwiększyć konkurencyjność firm na rynku, ale też niejednokrotnie doprowadzi do powstania nowych miejsc pracy. Jestem przekonana, że dzięki tej współpracy zyska również środowisko uczelniane naukowca, poprzez rozwój treści programów studiów i wprowadzenie nowych form nauczania do praktyki dydaktycznej.” - komentuje Anna Gil, koordynatorka Programu.

Program Mozart organizowany jest przez Prezydenta Wrocławia, a za jego realizację odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocławskie Centrum Akademickie) w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Pierwsza edycja Programu odbyła się w 2012 r. Od tego czasu dofinansowanie otrzymało niemalże 300 partnerstw naukowo – biznesowych, których efektem są rozwiązania i produkty odpowiadające na realne potrzeby firm, rynku oraz mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, którzy również są beneficjentami Programu. To osoby mieszkające we Wrocławiu w pierwszej kolejności korzystają z produktów, rozwiązań i usług, które trafiają na rynek komercyjny i poprawiają jakość życia w mieście.

Więcej informacji na temat Programu oraz pełna lista laureatek i laureatów tegorocznej edycji dostępne są na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego: Program Mozart 2022.