Stypendium solidarnościowe

Chcąc wyrazić solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami oraz wszystkimi ludźmi, którzy ze względu na niestabilną sytuację polityczną we własnej ojczyźnie i działania władz prowadzące do pogwałcenia podstawowych praw i swobód obywatelskich musieli opuścić swój kraj, Rada Miejska Wrocławia na sesji w dniu 24 marca 2022 r. podjęła na wniosek Prezydenta Wrocławia uchwałę o ustanowieniu nowego rodzaju stypendium - stypendium solidarnościowego. Stypendium to przeznaczone jest dla studentów i doktorantów studiujących na wrocławskich uczelniach publicznych i niepublicznych, którzy angażują się w działania na rzecz wolności obywatelskich oraz przemian demokratycznych w Europie i na świecie.

Wniosek o przyznanie stypendium solidarnościowego

Uchwała stypendium solidarnościowego

Regulamin stypendium solidarnościowego