Razem z Ukrainą — wsparcie dla studentek i studentów UEW

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wspiera studentki i studentów Uczelni pochodzących z dotkniętej wojną Ukrainy.

Od początku wojny nasza Uczelnia stara się wspierać studentki i studentów pochodzących z Ukrainy. W ramach pomocy Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu uruchomiła zbiórkę pieniędzy, w ramach której do czerwca 2022 r. udało się zebrać 120 091,63 zł, dzięki darowiznom studentów i studentek, pracowników i pracowniczek Uczelni oraz przedstawicieli i przedstawicielek firm.

W ramach wsparcia od lutego 2022 r. na UEW działają lodówki społeczne, zaopatrywane m.in. przez pracowniczki i pracowników Uczelni.

Razem z Ukrainą

Dodatkowo od marca do czerwca br. na Uczelni odbywały się wydarzenia, podczas których łącznie udało się zebrać prawie 6 000 zł. W maju br. odbył się kiermasz ciast, a w czerwcu piknik na patio budynku W.

Razem z Ukrainą

Ważnym elementem wsparcia jest edukacja i zwiększanie świadomości, dlatego Uczelnia zachęca do obejrzenia relacji studentek i studentów z Ukrainy, uczących się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Podsumowanie działań pomocowych na przełomie marca i czerwca 2022: Razem z Ukrainą – plik do pobrania.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Przy okazji zachęcamy do dalszych wpłat na rzecz studentek i studentów z Ukrainy, uczących się na UEW

Informacje dotyczące rachunku przeznaczonego tylko na ten cel:

Bank: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Nr rachunku: 83 1600 1462 1898 8543 7000 0006

Cel wpłaty: Darowizna na rzecz wsparcia studentów UEW pochodzących z Ukrainy i ich rodzin

Więcej informacji o zbiórce na stronie Fundacji: Pomoc dla Ukrainy