Doktorat Honoris Causa dla profesora Krzysztofa Jajugi

Doktorat honorowy jest najwyższą godnością akademicką przyznawaną przez wyższe uczelnie osobom powszechnie cenionym i zasłużonym dla nauki i kultury. Profesor Krzysztof Jajuga, Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

W dniu 21 czerwca 2022 r. Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej profesorowi Krzysztofowi Jajudze nadała tytuł Doktora Honoris Causa podczas wyjątkowej uroczystości. Laureat tego dnia wygłosił wykład pod tytułem „Ryzyko – piękność czy bestia”

Profesor Krzysztof Jajuga jest profesorem nauk ekonomicznych, wybitnym uczonym o światowym autorytecie, kierownikiem Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Karierę naukową rozpoczął w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, w 1979 roku uzyskując tytuł magistra, a następnie w 1982 roku stopień naukowy doktora. W roku 1987 otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Od roku 1992 jest profesorem nauk ekonomicznych. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz tytuł honorowego profesora Politechniki Warszawskiej.

Działalność naukowa profesora Krzysztofa Jajugi koncentruje się głównie na problematyce związanej z finansami, ekonometrią, statystyką, zarządzaniem ryzykiem i nieruchomościami. Profesor jest również autorem licznych książek i artykułów. Był stypendystą Fundacji Fulbrighta w Uniwersytecie Stanforda. Wykładał w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji, Belgii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz w Szwecji. Wypromował 47 doktorów.

Gratulujemy wyróżnienia!

kj1