Dolnośląski Festiwal Nauki 2022

Już wkrótce odbędzie się XXV edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – imprezy, która od lat przybliża zagadnienia naukowe szerokiej publiczności w różnym wieku. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu po raz kolejny bierze udział w organizacji wydarzenia, a kadra naukowa z naszej Uczelni poprowadzi ponad trzydzieści wykładów.

Dolnośląski Festiwal Nauki odbywa się nieprzerwanie od 1998 roku. Obecnie odbywa się we wrześniu - edycja stacjonarna we Wrocławiu i przez cały październik, podczas sesji wyjazdowych w dziesięciu miastach dolnego śląska, m.in. w Legnicy, Zgorzelcu, Głogowie i Jeleniej Górze. W organizację wydarzenia zaangażowane są uczelnie wyższe z Wrocławia - w tym UEW, instytut Polskiej Akademii Nauk oraz środowisko pozaakademickie.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest adresowany do osób zainteresowanych nauką, kulturą, sztuką i innym ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Jego celem jest upowszechnianie osiągnięć naukowych i zmiana postrzegania nauki, jako środowiska hermetycznego, niedostępnego. Każda edycja Festiwalu to interesujące wykłady, angażujące warsztaty, wystawy i koncerty.

W tym roku nasza Uczelnia również bierze aktywny udział w organizacji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

UEW na XXV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

W tym roku nasza Uczelnia przygotowała łącznie ponad 30 wykładów i warsztatów, które odbędą się we Wrocławiu (wrzesień) i w Jeleniej Górze (październik).

Jednym z punktów programu tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jest wykład połączony z warsztatami pt. „Owady w Twojej diecie – przygotuj samodzielnie – upiecz – zjedz”, prowadzony przez dr hab. inż. Agnieszkę Orkusz, prof. UEW. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotują chleb z dodatkiem jadalnych owadów - tak, jak wcześniej studentki i studenci UEW.

Kolejny wykład, który poprowadzi kadra UEW to „Inteligentna produkcja w koncepcji industry 4.0.”, poświęcony rozwojowi przemysłu w kontekście zmiennej rzeczywistości i oczekiwań współczesnego klienta.

Wykład poprowadzi dr Krzysztof Hauke z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dolnośląski Festiwal Nauki 2022 – lista wykładów UEW we Wrocławiu

Na tym nie koniec wykładów i warsztatów prowadzonych przez kadrę naszej Uczelni. Prezentujemy pełną listę prelekcji w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, które poprowadzą wykładowcy i wykładowczynie z UEW.

16 września 2022

19 września 2022

20 września 2022

21 września 2022

XXV Dolnośląski Festiwal Nauki w Jelenie Górze – wykłady z udziałem UEW

W październiku odbędą się wyjazdowej spotkania w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Nasza kadra poprowadzi serię wykładów w Jelenie Górze.

20 października 2022

21 października 2022