University Management Accounting Day w Programie CIMA – relacja

23 listopada 2022 roku odbyła się kolejna edycja University Management Accounting Day zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu we współpracy z AICPA & CIMA.

UMAD 2022 rozpoczął się od wystąpienia ekspertki CIMA Anny Trojanowskiej-Junell ACMA, CGMA pt. „Finanse jako architekci wartości w świecie VUCA”. Wykład dotyczył zmieniającej się roli finansów w odniesieniu do aktualnych trendów i wyzwań we współczesnym biznesie.

W kolejnej części spotkania uczestnicy wzięli udział w CIMA Business Game: grze biznesowej opartej na studium przypadku „Paradise Park”. Studenci z czterech zespołów pracowali nad case study, rozwiązując wybrane problemy. Zwyciężył zespół w składzie Weronika Byczuk, Agata Kucharska (kierunek Finance), Wiktoria Szampera, Marcin Sowiecki i Natalia Wandzlewicz (kierunek RiC).

Nagrody i pamiątkowe wyróżnienia dla zwycięzców wręczył Paweł Rozen, Lead Manager, University Partnerships Europe, AICPA & CIMA. Serdecznie gratulujemy!

W kolejnej części spotkania Paweł Rozen szerzej opowiedział o ścieżce rozwoju w ramach Programu CIMA, prezentując korzyści, jakie zapewnia uzyskanie międzynarodowej kwalifikacji CGMA.

Koordynatorzy CIMA na UEW:

red. s