Wirtualne Laboratorium Przestrzeni - finał II edycji programu

Finał II edycji programu: „Wirtualne Laboratorium Przestrzeni”. Program ukończyło 24 uczestników i uczestniczek

W ramach projektu powstały plany zagospodarowania działki rekreacyjnej na terenie gminy Brzeg Dolny. W wyniku współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i gminy Brzeg Dolny zaprojektowano wizualizacje w programach: AutoCad, V-ray, SketchUp i Lumion, których od podstaw uczyła uczestników i uczestniczki Agata Pluta z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej.

wirtualne_laboratorium_przestrzenne_(3)Uroczyste podsumowanie II edycji programu Wirtualne Laboratorium Przestrzeni odbyło się 14 czerwca 2022 roku. Podczas wydarzenia zaprezentowano przygotowane projekty zagospodarowania przestrzennego wskazanej przez partnerską gminę działki przy ul. Lelewela w Brzegu Dolnym. Wyłoniono również laureatów konkursu na najlepszy projekt. Zwyciężyła drużyna numer sześć, reprezentowana przez: Damiana Maćkiewicza, Patrycję Witkowską, Marię Teśluk i Agnieszkę Stefaniak. Gratulujemy!

Skład komisji oceniającej projekty:

• dr hab. Alicja Zakrzewska-Półtorak, prof. UEW – Kierownik merytoryczna projektu Wirtualne Laboratorium Przestrzeni,

• Daniel Luchowski - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej, Urząd Miejski w Brzegu Dolnym,

• Przedstawicielka gminy, p. Agnieszka Piasecka - Główny specjalista ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym,

• Piotr Łuszczek - Projektant pracowni planowania przestrzennego 3P PROJEKT Paweł Pach,

• Witold Osak - Specjalista ds. prowadzenia i wykorzystywania Systemu Informacji Przestrzennej, Urząd Miejski Wrocławia.

W spotkaniu podsumowującym Wirtualne Laboratorium Przestrzeni wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni, gminy Brzeg Dolny, tutorzy i wykładowcy biorący udział w programie, a także studenci i koordynatorzy programu.

wirtualne_laboratorium_przestrzenne_(4)

wirtualne_laboratorium_przestrzenne_(1)