Międzynarodowa debata „Współpraca gospodarcza Polski i Czech. Uwarunkowania historyczne i wyzwania przyszłości”

22 listopada 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa debata „Współpraca gospodarcza Polski i Czech. Uwarunkowania historyczne i wyzwania przyszłości”.

W debacie uczestniczyli:

• Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Prof. dr hab. Andrzej Kaleta: „Etapy rozwoju i Strategia 2030 Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu”,
  • Prof. PhDr Jan Rychlík, DrSc, Dr h.c. (Uniwersytet Karola w Pradze): „Uwarunkowania współpracy Czech i Polski w kontekście historycznym”,
  • Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska: „Współpraca gospodarcza Polski i Czech w dobie pandemii COVID-19. Stan, kierunki zmian i wyzwania”.

Debatę moderowała dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UEW.

Międzynarodowa debata została wpisana w program obchodów 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięli udział rektorzy, prorektorzy uczelni z Polski i Czech oraz przedstawiciele innych podmiotów, w tym:

• Uniwersytetu Karola w Pradze,
  • Wyższej Szkoły Finansów i Administracji w Pradze,
  • Uniwersytetu Opolskiego,
  • Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • Politechniki Opolskiej,
  • Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,
  • Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego,
  • Stowarzyszenia Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka,
  • Instytutu Polskiego w Pradze, Muzeum Wsi Opolskiej,
  • Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Debata poprzedzała posiedzenie Komitetu Organizacyjno-Programowego Kongresu Czechoznawstwa Polskiego i Polonoznawstwa Czeskiego 2023, którego współorganizatorem jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

red. s