Dolnośląski Festiwal Nauki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Trwa 25. jubileuszowa edycja DFN, która pod obecną nazwą odbywa się od 2001 roku. Pierwsza edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, pod nazwą Wrocławski Festiwal Nauki miała miejsce w 1998 roku, a narodziła się z inicjatywy prof. Aleksandry Kubicz.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest wydarzeniem przygotowywanym przez wrocławskie uczelnie wyższe i instytuty PAN. Grono głównych organizatorów uzupełnia ponad 100 placówek oświatowo-kulturalnych.

XXV Dolnośląski Festiwal Nauki 2022

Dolnośląski Festiwal Nauki w sposób ciekawy i interesujący promuje naukę i jej osiągnięcia. Jest idealną odpowiedzią na potrzeby wyedukowanego społeczeństwa, którego wartością jest wykształcenie, umiejętności i aspiracje każdego obywatela.

Dolnośląski Festiwal Nauki 2022

DFN jest także widoczny w Europie i na świecie. Wchodzi w skład instytucji zrzeszającej festiwale i centra nauki EUSEA (Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Zaangażowanych w Naukę), w ramach której bierze udział w realizowanych projektach. Ponadto od roku 2015 współpracuje z Pekińskim Festiwalem Nauki. Warto zaznaczyć, że DFN został wyróżniony Nagrodą Główną w konkursie Popularyzator Nauki 2019, organizowanym przez Polską Agencję Prasową i serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

15 września w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczysta inauguracja DFN, podczas której o początkach Festiwalu opowiedziała prof. dr hab. Aleksandra Kubicz. Ponadto z okazji XXV-lecia Festiwalu uhonorowano osoby szczególnie zasłużone w organizację poprzednich edycji DFN.

Dolnośląski Festiwal Nauki 2022

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszego Uniwersytetu: mgr Tamara Chorążyczewska, dr Krzysztof Hauke, dr inż. Edyta Kucharska, dr hab. inż. Agnieszka Orkusz, prof. UEW, dr hab. Andrzej Raszkowski, prof. UEW, dr Wojciech Sąsiadek, Biblioteka Główna – nagrodę odebrała mgr Kinga Żmigrodzka-Ryszczyk, Filia UEW w Jeleniej Górze.

dr hab. inż. Agnieszka Orkusz, prof. UEW

pełnomocniczka Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ds. DFN