„Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw”: nowość w Wydawnictwie UEW

Katalog Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wzbogaciła nowa pozycja: „Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw. Materiały do ćwiczeń”.

Podręcznik pod redakcją dr hab. Agnieszki Jagody, prof. UEW, dra Tomasza Kołakowskiego i dra Jakuba Marcinkowskiego zawiera studia przypadków, zadania oraz powiązane tematycznie materiały. Prezentowane problemy oparto na rzeczywistych sytuacjach występujących w przedsiębiorstwach, administracji miejskiej, organizacjach publicznych (również z trzeciego sektora), a także w łańcuchach dostaw. W pracach nad podręcznikiem wzięli udział nie tylko przedstawiciele środowiska akademickiego, ale też praktycy gospodarczy.

W książce przedstawiono 12 opisów przypadków i zadań. Każde z nich przypisano do jednej z trzech grup tematycznych: zarządzanie łańcuchem dostaw i decyzje logistyczne w ujęciu strategicznym, społeczne aspekty logistyki oraz decyzje logistyczne wspomagane komputerowo. Problemy prezentowane w podręczniku są ukierunkowane na rozwój kompetencji w tych obszarach.

Podręcznik jest adresowany do studentów i studentek kierunków powiązanych z tematyką książki. Celem wydawnictwa jest zapewnienie wsparcia dydaktycznego dla prowadzących przedmioty z obszaru logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw i pokrewnych obszarów. Podręcznik może być wykorzystywany również podczas realizacji projektów szkoleniowych doskonalących umiejętności decyzyjne w podmiotach gospodarczych, w jednostkach samorządu terytorialnego czy też w organizacjach społecznych.

Książka „Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw. Materiały do ćwiczeń” jest dostępna w Księgarni Wydawnictwa UEW: www.ksiegarnia.ue.wroc.pl/logistyka-i-zarzadzanie-lancuchem-dostaw.

red. s