Obchody 75-lecia UEW

23 maja 2022 roku w sali audytoryjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się uroczystość 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Święto Uczelni upamiętnia datę pierwszego wykładu akademickiego wygłoszonego 3 lutego 1947 roku przez profesora Wincentego Stysia dla studentów Wyższej Szkoły Handlowej. Podczas Uroczystości wręczone zostały dyplomy profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Pani Profesor Wandzie Ronce-Chmielowiec oraz Panu Profesorowi Andrzejowi Gospodarowiczowi. Wręczone zostały także medale państwowe, ministerialne i pamiątkowe „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu historycznego, który został nagrany specjalnie na tę okazję: https://www.youtube.com/watch?v=FdK_I-AArL8

ababa

lgz8240