Spotkanie z partnerami ze Lwowa

11 maja 2022 odbyło się spotkanie z pracownikami uczelni partnerskiej - Lwowskiego Uniwersytetu Handlu i Ekonomii we Lwowie oraz JM Rektora – prof. dr hab. Andrzeja Kalety i Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej – prof. dr hab. Bogusławy Drelich-Skulskiej.
Ze strony uczelni ukraińskiej obecne były Pani Tetyana Shtanko – Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Pani prof. Valentyna Kutsyk i Pani prof. Olena Pierepolkina z Instytutu Ekonomii i Finansów.
Nasi goście opowiedzieli nam o obecnej sytuacji panującej we Lwowie, o problemach z jakimi muszą się mierzyć, zasadach prowadzenia zajęć dydaktycznych w Ukrainie oraz planach dotyczących  aktywności naukowej i badawczej w powojennej przyszłości. Poczyniono także ustalenia dotyczące kierunków przyszłej współpracy badawczej między naszymi uczelniami.

lwow