International Gate: powołanie Zespołu Ekspertek i Ekspertów Programu Erasmus

international-gate-plansza
Na naszej Uczelni rusza nowa inicjatywa: International Gate. W jej ramach powołano Zespół Ekspertek i Ekspertów Programu Erasmus.

Projekt International Gate ma na celu wsparcie komunikacji działań wynikających z Planu Umiędzynarodowienia UEW. Koordynatorzy i koordynatorki zaprezentują m.in. procesy akredytacyjne, efekty współpracy z nowymi uczelniami partnerskimi oraz możliwości uczestnictwa w mobilności międzynarodowej. W planach jest także publikacja wywiadów, podcastów i debat międzynarodowych. Projekt International Gate jest prowadzony przez Centrum Współpracy Międzynarodowej UEW.

Pierwszym działaniem w ramach International Gate jest powołanie Zespołu Ekspertek i Ekspertów Programu Erasmus. Jego zadaniem jest wsparcie osób zainteresowanych uczestnictwem w Programie. Działalność Ekspertek i Ekspertów Erasmus będzie miała charakter doradczy dla nauczycieli akademickich oraz pracowników administracyjnych.

W skład zespołu wchodzą:
Zespół powołano z inicjatywy prof. dr hab. Bogusławy Drelich-Skulskiej, Prorektora ds. Akredytacji i Współpracy z Zagranicą.

Warto zaznaczyć, iż CWM pozyskało w tym roku rekordowe środki finansowe: ponad 1,5 mln EUR do wykorzystania na mobilność pracowników i studentów. Wszystkich zainteresowanych udziałem w inicjatywach z tego obszaru zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z zespołem International Gate.

red. s