Program Mentoring dla Studentów

„Program Mentoring dla Studentów” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, realizowany przez Centrum Współpracy z Biznesem, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Super M” w kategorii instytucje edukacyjne (szkoły, uczelnie).

Organizator konkursu, Stowarzyszenie EMCC Poland, stawia sobie za cel promocję najwyższych standardów mentoringu i akredytacji kompetencji indywidualnych oraz programowych. Konkurs na najlepszy program mentoringowy został ogłoszony przez Zespół Mentoringowy EMCC Poland w czterech kategoriach: firmy komercyjne, organizacje pozarządowe NGOs, jednostki sektora publicznego oraz instytucje edukacyjne (szkoły, uczelnie). Ostatecznie w konkursie udział wzięły 34 programy. Równocześnie przeprowadzono badanie ankietowe jakości programów mentoringowych w Polsce

„Biuro Karier Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu realizuje od 2011 r. program Mentoring dla studentów. Proces ten jest jednym z elementów edukacji spersonalizowanej realizowanej przez Uczelnię, a jego celem jest – poprzez zbudowaną relację i pracę z mentorem – rozwój kompetencji osobistych i zawodowych mentees, jak też ich wejście oraz efektywne funkcjonowanie na rynku pracy. Biuro Karier CWB jako organizator tego procesu odpowiada za jego kompleksową realizację, poczynając od zbudowania założeń programowych, zaplanowania kampanii informacyjno-promocyjnej programu, aż po ewaluację po jego zakończeniu. Wsparcie zatem odbywa się poprzez cały szereg działań”, mówi Ałła Witwicka-Dudek, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wyróżnienie w konkursie „Super M” potwierdza, że „Program Mentoring dla Studentów” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest realizowany według Międzynarodowych Standardów dla Programów Mentoringowych i Coachingowych opracowanych przez stowarzyszenie EMCC.

Raport 2021 – Programy mentoringowe w Polsce do pobrania.