UEW nawiązał współpracę z DB Energy SA w zakresie efektywności energetycznej

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu rozpoczął nowy etap transformacji energetycznej dzięki współpracy z firmą DB Energy SA.

27 października br. Rektor UEW prof. dr hab. Andrzej Kaleta podpisał list intencyjny, dotyczący przyszłej współpracy w zakresie efektywności energetycznej pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu a firmą DB Energy SA, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu, dr hab. Krzysztofa Piontka, prof. UEW.

UEW i DB Energy

Dzięki nawiązaniu współpracy Uczelnia obniży poziom zużycia energii i koszty z tym związane. Dodatkowo działania prowadzone przez DB Energy SA przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego UEW i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Pierwszym etapem prac będzie identyfikacja potencjałów oszczędności energetycznych Uczelni.

UEW i DB Energy

Autorka: kk / Zdjęcia: sd