Kolejne liceum dołączyło do projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu objął patronatem I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy – dziesiąta już szkoła dołączyła do projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu” UEW.

28 października 2022 r. podczas uroczystości podpisania umowy o współpracy prof. dr. hab. inż. Edmund Cibis, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UEW, przekazał na ręce pani Marzeny Helińskiej, Dyrektorki I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, tablicę patronacką. W wystąpieniu, zwracając się do licznie zgromadzonej w auli Szkoły młodzieży, powiedział, że ich najbliższa przyszłość – okres studiów – to piękny czas, a równocześnie inwestycja, która będzie procentować przez całe życie.

Program Liderzy wiedzy - Liderzy Sukcesu

Z hasłem przewodnim prezentacji: „Nie ograniczaj się – wejdź do gry o swoją przyszłość” o perspektywach na przyszłość – nauce, studiowaniu, wspólnocie akademickiej i ofercie edukacyjnej UEW opowiedziała uczniom i uczennicom ostatnich klas Szkoły Katarzyna Wołowiec, kierowniczka Sekcji ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym UEW.

Całość uroczystości, w której udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: Sławomir Kapica, Starosta Oleśnicki; Jan Bronś, Burmistrz Miasta Oleśnicy; Adam Horbacz, Przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego oraz Aleksander Chrzanowski, Przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy, została przygotowana przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, a po stronie Uczelni nad przebiegiem całego wydarzenia czuwała także Sylwia Nowakowska z Centrum Obsługi Dydaktyki i Spraw Studenckich UEW.

Tym samym Liceum dołączyło do grona dziesięciu szkół średnich, dla których Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – w ramach projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu” – przygotowuje specjalną ofertę wykładów i warsztatów, prowadzonych przez znakomitą kadrę naukową i dydaktyczną UEW, organizuje wsparcie przy realizacji projektów oraz daje możliwość udziału jego uczniów i uczennic w konferencjach naukowych, seminariach i prelekcjach.

Za współpracę odpowiadają: Katarzyna Wołowiec, koordynatorka projektu UEW „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu” oraz Magdalena Ciura, przewodnicząca Zespołu ds. współpracy z uczelniami w I LO w Oleśnicy.