Gala na zakończenie obchodów 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

„Jest takie miejsce, są tacy ludzie” to tytuł wyjątkowego widowiska muzycznego, którego premierowy pokaz odbędzie się podczas uroczystej gali wieńczącej obchody 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Historia naszej Uczelni sięga 3 lutego 1947 r. - tego dnia odbył się wykład inauguracyjny wygłoszony przez prof. Wincentego Stysia, Rektora Wyższej Szkoły Ekonomicznej, późniejszej Akademii Ekonomicznej, przekształconej w Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Od tego czasu zmieniło się wiele: nazwa Uczelni, oferta kształcenia, wygląd kampusu i ludzie, związani z uczelnią. Wszystkie te zmiany i pamiętne wydarzenia składają się na wieloletnią, bogatą historię naszej Uczelni i osób, które ją tworzą. Historię, która stała się inspiracją dla wyjątkowego wydarzenia muzycznego pt. „Jest takie miejsce, są tacy ludzie”, którego pokaz odbędzie się 24 stycznia 2023 r. o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym Capitol.

„Jest takie miejsce, są tacy ludzie”

Widowisko uświetni występ Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Ars Cantandi” pod batutą Anny Grabowskiej-Borys.

Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc na widowni zapisy zostały zakończone.

Po uroczystości udostępniony będzie film z zapisem spektaklu dla wszystkich osób, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu.

Autorka: kk.