Zespół Enactus UEW najlepszy w Enactus Poland National Competition

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie Enactus UEW. Zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężył w Enactus Poland National Competition!

Enactus Poland National Competition to krajowe eliminacje mające na celu wyłonienie najlepszego projektu biznesowego. Zespoły Enactus z całej Polski rywalizują, aby wybrać projekt, który najlepiej wykorzystał umiejętności biznesowe i innowacyjność dla osiągnięcia zrównoważonego, pozytywnego wpływu na społeczeństwo i planetę. Konkurs odbywa się co roku na przełomie maja i czerwca w Warszawie. W tym roku areną zmagań stała się Kinoteka Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Projekty oceniane są przez jury składające się z prezesów, członków zarządów, menadżerów i praktyków biznesu. Proces kwalifikacji i oceny odbywa się zgodnie z procedurami przyjętymi w Programie Enactus, obowiązując wszystkie zespoły na całym świecie.

W tym roku zespół Enactus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaprezentował projekt Bordo.space i został krajowym zwycięzcą konkursu. Już w październiku zespół Enactus UEW będzie reprezentować Polskę na światowym finale Enactus World Cup w Utrechcie (Holandia).

Zwycięski projekt Bordo.space to wirtualna przestrzeń adresowana do branży kreatywnej, której celem jest ułatwienie nawiązywania relacji biznesowych pomiędzy zleceniodawcami a specjalistami z sektorów twórczych (fotografia, grafika, wideo, design, moda, marketing). Na platformie Bordo freelancerzy mają możliwość prezentacji swojego portfolio oraz profilu, co pozwala pracodawcom łatwo i skutecznie wyszukiwać odpowiednich specjalistów do swoich zleceń.

Liderka zespołu Weronika Szlachcic otrzymała nagrodę Enactus Poland Special Award, a opiekunka organizacji dr Iwona Czerska wyróżnienie Enactus Poland Best Faculty Advisor.

W skład zespołu reprezentującego UEW w tegorocznym Enactus Poland National Competition weszli:
  • Weronika Szlachic (Business Management, I rok II st.) – liderka zespołu,
  • Amelia Filipińska (Ekonomia UWr, I rok I st.),
  • Kacper Kozłowski (Zarządzanie, I rok II st.),
  • Matylda Kulpa (International Business, II rok I st.),
  • Agata Pogrzeba (Zarządzanie, I rok II st.)
Enactus Poland we współpracy z firmą BIC zorganizował także konkurs BIC Eco Challenge, gdzie główną nagrodę zdobył projekt „Promuj eko i zarabiaj przez Internet” autorstwa Agaty Pogrzeby, Konrada Bednarka oraz Kacpra Kozłowskiego.

red. s