„Uczelnie chcą przyciągać najlepszych studentów” – debata po Polonezie dla Fredry

Tegoroczny Polonez dla Fredry nie zakończył po ostatnim kroku tanecznego korowodu. Częścią wydarzenia była debata przedstawicieli wrocławskich uczelni. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu reprezentował JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta.

Zorganizowana przez wrocławski oddział „Gazety Wyborczej” debata wieńcząca Poloneza dla Fredry dotyczyła wyzwań, jakie stoją przed wrocławskimi uczelniami w związku z miejscem edukacji wyższej we współczesnym społeczeństwie i jej postrzeganiem wśród młodych osób – przyszłych i obecnych studentów.

Młodzież jest coraz bardziej wymagająca i coraz bardziej mobilna. Musimy mieć świadomość, że w ciągu najbliższych 5-10 lat będzie mniej chętnych do studiowania. Zamiast iść na studia magisterskie, młodzież wybiera karierę zawodową. Wspólny interes wszystkich uczelni polega na tym, żeby przyciągać tych, którzy zadają sobie pytanie: iść do pracy czy na studia? – w ten sposób określił zakres wyzwań prof. Kaleta.

W spotkaniu oprócz Rektora naszej Uczelni wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej Wrocławskiej Akademii Biznesu, Coventry University Wrocław i Urzędu Miasta Wrocławia. Pełna relacja z wydarzenia jest dostępna w serwisie „Gazety Wyborczej” pod tym adresem.

red. s