UEW na VIII Europejskim Kongresie Samorządów – zapowiedź wydarzenia

6 marca 2023 r. w Mikołajkach rozpocznie się VIII Europejski Kongres Samorządów. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu weźmie czynny udział w konferencji.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań władz samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Wielostronna, bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę – nie tylko w wymiarze krajowym, ale też ponadnarodowym.

VIII Europejski Kongres Samorządów odbędzie się pod hasłem „Nowa solidarność dla nowej epoki”. Program obejmuje ponad 120 wydarzeń. Debaty Kongresu poruszą między innymi problemy współczesnej urbanistyki, mechanizmów rozwoju miast i regionów, finansowania inwestycji, ochrony środowiska, polityki zdrowotnej oraz działań samorządów w nowej rzeczywistości.

Panele z udziałem pracowniczek UEW

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu weźmie czynny udział w wydarzeniu. Naukowczynie z naszej Uczelni wystąpią w roli panelistek i moderatorek dyskusji.

• Dr hab. Agnieszka Bem, prof. UEW:
    • Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Szansa czy zagrożenie? – panel.
  • Dr Małgorzata Gałecka:
    • Samorządy w obliczu zagrożeń. Jak jesteśmy przygotowani na kryzysy? panel,
    • O finansach w czasie inflacji i wojny – rozmowa z liderami Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce – moderacja.
  • Mgr Milena Kowalska:
    • Finansowanie budownictwa mieszkaniowego przez gminy. Czy samorządy stać na budowę mieszkań pod wynajem? – moderacja.
  • Dr Katarzyna Smolny:
    • Instytucje kultury w samorządach. Jak inwestować w rozwój kultury w regionie? – panel.
Wydarzenie ma miejsce w dniach 6-7 marca 2023 r. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Organizatorem Europejskiego Kongresu Samorządów jest Instytut Studiów Wschodnich. Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć w serwisie EKS na stronach Forum Ekonomicznego.

red. s