Książkomat Biblioteki UEW już dostępny!

Samoobsługowe wypożyczanie książek o dowolnej godzinie. Odbiór zamówionych książek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. To wszystko jest już dostępne na naszej Uczelni!

Właśnie dzisiaj, 1 czerwca 2023 r. oficjalnie uruchomiliśmy dla użytkowników Biblioteki UEW opcję wypożyczania książek z odbiorem z książkomatu. Książkomat umieszczony jest na zewnątrz przy głównym wejściu do Biblioteki przy ul. Wielkiej. Zapraszamy do korzystania z nowej możliwości odbioru książek!
ksiazkomat-1

Stały pośpiech oraz ogólny tryb życia, w którym trudno dopasować się czytelnikom do godzin otwarcia biblioteki, zrodził pomysł na zainstalowanie w naszym Uniwersytecie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest książkomat. Mam nadzieję, że zostanie przyjęty przez czytelników z entuzjazmem – komentuje spiritus movens tej inicjatywy, Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej Ewa Stańczyk-Hugiet, dodając, że mamy już za sobą fazę testów, a nasi czytelnicy sami zorientowali się, że taka możliwość już istnieje i z niej korzystają.
ksiazkomat-2

Jesteśmy zabiegani, doceniamy proste rozwiązania pomagające oszczędzić czas i ograniczyć wysiłek związany z załatwianiem bieżących spraw. Książkomat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno współczesnych czytelników, jak i pracowników Biblioteki. W dobie cyfryzacji tradycyjna usługa wypożyczeń odchodzi do lamusa – książkomat to dziś must have każdej biblioteki. Także naszej!

Dla pierwszych 10 osób, które skorzystają z tej formy odbioru książek, przygotowaliśmy drobne upominki!

red. s