Relacja z Summer School of Management 2023

28 czerwca 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpoczęła się międzynarodowa Summer School of Management. Przez cały tydzień na naszej Uczelni gościliśmy zagranicznych studentów i studentki, którzy wzięli udział w zróżnicowanych zajęciach.

Hiszpania, Belgia, Niemcy, Słowacja, Afganistan i Kenia – to kraje, z których przyjechali do nas studenci uczestniczący w Summer School of Management 2023. Przez następnych dziesięć dni na zielonym kampusie Uniwersytetu nasi goście brali udział w interdyscyplinarnych warsztatach „Strategic Foresight and Managers’ Competences of the Future”.

Summer School of Management jest organizowana cyklicznie od 2008 r. Event powrócił na naszą Uczelnię po trzech latach przerwy. Akcja jest skierowana do studentów i absolwentów zarządzania i kierunków pokrewnych z Europy i świata, którzy są zainteresowani zdobywaniem kluczowych kompetencji menedżerskich.

– Bardzo się cieszę, że po przerwie spowodowanej pandemią młodzi ludzie znów mogli spotkać się w murach naszego Uniwersytetu i uczyć się, poszerzać horyzonty kulturowe, poznać historię naszego pięknego Wrocławia i po prostu spędzić wspólnie czas – mówi prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej UEW.

W Summer School of Management 2023 wzięli udział przede wszystkim studenci z uczelni partnerskich naszego Uniwersytetu – takich jak na przykład Philipps-Universität w Marburgu (Niemcy) czy Universiteit Hasselt (Belgia). W czasie kursu uczestnicy nie tylko zrealizowali blisko 90 godzin dydaktycznych, ale też zmierzyli się z symulacją biznesową w uniwersyteckim Centrum Symulacji Procesów Biznesowych (CSPB), zwiedzili Wrocław w trakcie gry miejskiej, a nawet wzięli udział w degustacji polskich potraw.

– Program Summer School jest skonstruowany w taki sposób, by zapewnić uczestnikom maksymalną dawkę wiedzy i kompetencji z zakresu najnowszych trendów w zarządzaniu. Kształcenie obejmuje m.in. metodologię foresight, zarządzanie wiedzą, prowadzenie biznesu w rzeczywistości online, a także mówi o różnorodności i inkluzywności w nowoczesnych organizacjach – mówi dr Joanna Macalik, Pełnomocniczka Rektora ds. Szkoły Letniej.

Summer School of Management 2023 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu trwała od 28 czerwca do 7 lipca. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Summer School of Management 2023 oraz obserwowania strony wydarzenia na Facebooku.
red. s