Business Partnership Review 2023: relacja

business partnership review 2023

W czwartek 21 września 2023 r. na naszej uczelni odbyło się Business Partnership Review – wydarzenie podsumowujące współpracę środowiska UEW z biznesem i jego otoczeniem. Prezentujemy relację z eventu.

Business Partnership Review – przegląd współpracy z biznesem to wydarzenie w ramach którego celebrujemy i podsumowujemy współpracę w roku akademickim 2022/2023 oraz prezentujemy możliwości i perspektywy na kolejny rok. To doskonała okazja do spotkania, wymiany myśli i pozyskania nowych kontaktów. Inicjatorem wydarzenia jest Centrum Współpracy z Biznesem (CWB).

Tegoroczna edycja wydarzenia była drugą z kolei – poprzednio spotkaliśmy się we wrześniu 2022 r., kiedy to świętowaliśmy także obchody 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, podsumowując ponad siedem dekad współpracy naszej Uczelni z jej otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Wystąpienia podczas Business Partnership Review 2023

W trakcie Business Partnership Review 2023 wystąpili:
Galę poprowadził Kierownik Sekcji Obsługi Relacji z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym CWB Łukasz Strączek.

Tematyka poszczególnych wystąpień prezentowała się następująco:

• Zaangażowanie jednostek UEW na rzecz współpracy z przedstawicielami biznesu – dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UEW, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju,
  • Podsumowanie współpracy w roku akademickim 2022/2023Ałła Witwicka-Dudek, Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem UEW,
  • Centrum Współpracy z Biznesem: jedno miejsce – wiele możliwości. Propozycja współpracy w roku akademickim 2023/2024Ałła Witwicka-Dudek, Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem UEW.

Nagrody i podziękowania dla biznesu

W trakcie gali wręczono podziękowania przedstawicielom biznesu, którzy włączyli się w największą liczbę aktywności w roku akademickim 2022/2023. Pod uwagę wzięliśmy 18 obszarów wspólnych działań:

• Targi Pracy
  • wykłady gościnne,
  • udział w dedykowanych programach szkoleniowych (m.in. Kompetencje przyszłości, programy mentoringowe),
  • wizyty studyjne,
  • udział w DTthon-ach,
  • organizację własnych programów szkoleniowych,
  • podpisane porozumienia o współpracę (deklaracje zaangażowania),
  • włączenie się w prace Rad Kierunków – zaangażowanie merytoryczne w pracę nad programem kształcenia na danym kierunku
  • organizacja warsztatów, webinarów i szkoleń,
  • dzielenie się wiedzą nt potrzeb biznesu z menedżerami kierunków w trakcie World Cafe,
  • udział w Przeglądach Strategicznych Uczelni,
  • udział w badaniach naukowych realizowanych wśród MŚP,
  • potwierdzanie naszej współpracy w trakcie akredytacji krajowych jak i zagranicznych,
  • konsultowanie nowych kierunków studiów.
We wszystkich tych aktywnościach firmy uczestniczyły 276 razy.

Wyróżnienia dla firm i organizacji

Za największą liczbę aktywności i zaangażowanie we współpracę na rzecz kształcenia praktycznych kompetencji naszych studentów w roku akademickim 2022/2023 podziękowaliśmy 10 firmom. Wyróżnienia zostały odebrane z rąk Rektora, Prorektora i Dyrektor CWB przez przedstawicieli nagrodzonych firm i organizacji.

Wyróżnieni:
  • 3M,
  • Cognizant,
  • EY Audyt Polska,
  • HPE – Hewlett Packard Enterprise,
  • HP Inc.,
  • KPMG,
  • Kyndryl,
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych,
  • Qiagen,
  • Santander Bank Polska oraz Fundacja Santander Universidades.
W ramach wyróżnienia istniała również możliwość zgłoszenia firm przez menedżerów kierunków oraz dyrektorów jednostek współpracujących z otoczeniem biznesowym. Po zweryfikowaniu rodzaju i liczby aktywności przyznaliśmy wyróżnienia dla wybranych firm.

Za wyróżniającą współpracę z menedżerką kierunku Logistyka dr Natalią Szozdą podziękowania otrzymały firmy Electrolux oraz PSML – Polish Supply Management Leaders – Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Za wyróżniającą współpracę z inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorem Przedsiębiorczości podziękowano Google for Startups, Kulczyk Investments, Dolnośląskiemu Funduszowi Rozwoju – DFR Inwestycyjny oraz Alior Bank.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu, jeszcze raz gratulując nagrodzonym. Do zobaczenia już za rok na kolejnym wydarzeniu z serii Business Partnership Review!

red. s