„O finansach samorządów w dobie kryzysu”. Debata poprzedzająca 32. Forum Ekonomiczne

Zapraszamy na specjalne wydarzenie zapowiadające 32. Forum Ekonomiczne. W trakcie prezentacji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022 odbędzie się debata „O finansach samorządów w dobie kryzysu”.

Jak wspierać samorządy w rozwiązywaniu stojących przed nimi finansowych wyzwań? Ostatnie lata przyniosły polskim samorządowcom pasmo problemów: od pandemii, poprzez kryzys inflacyjny, aż po wojnę w Ukrainie. Każde z tych wydarzeń zmusiło samorządy do racjonalizacji wydatków. Jak pomagać samorządom? Jakie zmiany są konieczne w systemie finansowania władz lokalnych?

Na te tematy debatować będą:
  • Sebastian Skuza – Sekretarz Stanu, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, MF RP,
  • dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UEW – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
  • Olga Roszak-Pezała – Burmistrz Mielna,
  • Krzysztof Rymuza – Starosta Pruszkowski.
Moderacja: dr hab. Jacek Sierak, prof. SGH.

Gala laureatów Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego 2022 wraz z debatą „O finansach samorządów w dobie kryzysu” odbędą się 7 czerwca 2023 r. o godz. 11:00 w Centrum Prasowym PAP (Warszawa, ul. Bracka 6/8).

Dodatkowe informacje można znaleźć w oficjalnym serwisie Forum Ekonomicznego pod tym adresem. Przypominamy, że XXXII Forum Ekonomiczne rozpocznie się już 5 września w Karpaczu. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i teraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu będzie szeroko reprezentowany – więcej o tym już wkrótce!

red. s