Realizacja projektu INTEREST wysoko oceniona przez Agencję ERASMUS+

Z przyjemnością informujemy, że efekty projektu INTEREST zostały bardzo wysoko ocenione przez Agencję ERASMUS+.

Projekt INTEREST (INTEgrated REporting for SMEs Transparency, 2019-1-HU01-KA202-060911) realizowany w ramach Erasmus+ Strategic Partnerships otrzymał 95 punktów na 100 możliwych. Został wskazany jako wzorzec (Best Practice) dla bieżących i przyszłych projektów strategicznego partnerstwa Erasmus+.

Współpracę w ramach projektu INTEREST podjęły następujące uczelnie i organizacje:
  • Budapest Business School (Węgry) – lider projektu,
  • Leeds Beckett University (Wlk. Brytania),
  • Hochschule Rhein-Waal (Niemcy),
  • University of Udine (Włochy),
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Polska),
  • Babes-Bolyai University (Rumunia),
  • European Federation of Accountants and Auditors for SMEs (Belgia),
  • MGYOSZ Business Hungary (Węgry),
  • MAC-Team (Belgia).
Liderką projektu ze strony naszej Uczelni była dr hab. Joanna Dyczkowska, prof. UEW. W skład zespołu projektowego weszli również dr Katarzyna Piotrowska, dr Tomasz Dyczkowski, dr Piotr Oleksyk oraz Prorektor ds. Finansów i Rozwoju dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UEW.

W ramach projektu INTEREST w latach 2019-2022 opracowano:
  • model raportowania zintegrowanego dla MŚP,
  • przewodnik raportowania w języku angielskim oraz w językach krajów partnerskich,
  • narzędzie online służące do tworzenia raportu zintegrowanego,
  • materiały dydaktyczne typu blended learning: interaktywny e-book, program indywidualnych szkoleń F2F (Face-to-Face) oraz trening praktyczny typu WBL (Work-Based Learning).
Część realizacyjna projektu objęła przygotowanie 52 pilotażowych raportów zintegrowanych dla polskich firm z sektora MŚP. Ponadto projekt przyniósł także monografię naukową Development of Integrated Reporting in the SME Sector. Case Studies in European Countries pod redakcją J. Dyczkowskiej, A Szirmai Madarasine i A. Tiron-Tudor.

development of integrated reporting in the sme sector

red. s