Akademia Klimatu – 17.11.2023

W ramach obchodów Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszamy wszystkich pracowników i studentów do udziału w trzeciej edycji Akademii Klimatu. Jest to jednodniowe spotkanie w formie prezentacji oraz warsztatów.
akademia_klimatu

Celem spotkania jest wypracowanie kodeksu dobrych proklimatycznych praktyk dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Chcemy pokazać doświadczenie dużych podmiotów i przy współpracy z dydaktykami i studentami opracować sugestie i kroki dla MŚP przybliżające je do realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Tym razem Akademię Klimatu rozpoczniemy wystąpieniami uczestników poprzednich edycji, którzy opowiedzą, jak włączyli treści dotyczące zrównoważonego rozwoju na zajęciach dzięki inspiracji z naszych spotkań.

Dlaczego warto wziąć udział?

1. Poznasz i wybierzesz interesujące case study z możliwością sprofilowania ich pod konkretne zagadnienia, które wykorzystasz na swoich przedmiotach.
2. Rozbudujesz sieć kontaktów sprzyjających działaniom dydaktycznym i eksperckim.
3. Wspólnie ze studentami wypracujesz sugestie dla MŚP, które możesz użyć w dydaktyce lub badaniach.
4. Przetestujesz w praktyce warsztatowe podejście do znajdowania rozwiązań i techniki uczenia się przez doświadczenie (experiential learning).

Do tej pory udział potwierdziły następujące firmy: KGHM SA, Respect Energy Holding SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Fastenal Europe Sp. z o.o.

Szczegóły wydarzenia:
Data: 17.11.2023 r. (piątek)
Godzina: 9:30-15:30
Miejsce: parter budynku InQube
Formularz zapisów dla pracowników.
Formularz zapisów dla studentów.

Wstępny plan:

9.30 – 10.00 kawa i networking

10.00 – 10.10 otwarcie Akademii Klimatu: Bogusława Drelich-Skulska, Karolina Daszyńska-Żygadło, przedstawienie partnerów

10.10 – 10.30 aplikacje pomysłów z poprzednich na zajęciach na UEW: Małgorzata Pięta-Kanurska, Agnieszka Ciechelska i Ewa Popowicz

10.30 – 10.45 Aleksandra Rutkowska i Gabriela Torz, Zespół ds. Corporate Sustainability Credit Agricole Bank Polska SA, Zrównoważony rozwój i ESG w banku Credit Agricole

10:45 – 11.00 Katarzyna Teter, ESG Manager, Respect Energy Holding SA, Droga do zrównoważonego rozwoju w firmie Respect Energy

11.00 – 11.15 Monika Poważna, Dyrektor Departamentu Polityki Ekologicznej, Daniel Głowacki, Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Ekologicznej, KGHM SA, KGHM Polska Miedź - dla człowieka i środowiska

11.15 – 11.30 Renata Miśkiewicz, General Manager, Fastenal Europe Sp. z o.o., Innowacyjne podejście do zarządzania łańcuchem dostaw a CSR

11.30 – 11.45 Wioletta Roguska, kierownik ds. ESG, Budimex SA, W drodze do neutralności klimatycznej_ strategia ESG_ w obszarze E_ Budimex

11.45 – 12.45 przerwa lunchowa

12.45 – 14.00 praca warsztatowa