Kolejna edycja Akademii Kina Światowego

Zapraszamy na kolejną edycję Akademii Kina Światowego. Studenci naszej Uczelni również i w tym semestrze zgodnie z zawartym porozumieniem mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego.

Zajęcia mają status przedmiotu fakultatywnego objętego punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów (od 11 września 2023 roku) zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni. Z punktu widzenia dydaktycznego każdy semestr stanowi odrębny kurs.

Akademia Kina Światowego skierowana jest do studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie.

aks_plansza_ekran_2

Rozpoczynający się semestr Akademii Kina Światowego poświęcony będzie procesom, które odcisnęły trwałe piętno na historii kinematografii. Ukazane zostaną kolejne dekady rozwoju kinematografii, od lat trzydziestych do sześćdziesiątych, a prowadzone dyskusje dotyczyć będę m.in. złotej ery Hollywood, przemian kina gatunkowego, kina noir, nowych technologii filmowych, czy ekranowych portretów tradycyjnej kultury ludowej i kształtowania się nowego, modernistycznego modelu kina, a także eksplozji filmu artystycznego w Europie. Na ekranie pojawią się m.in. "Dama z Szanghaju" w reżyserii Orsona Wellesa, "West Side Story" z 1961 czy "THX 1138" w reżyserii George'a Lucasa. Podczas zajęć odbywa się wykład akademicki, seans jednego lub kilku filmów oraz dyskusja po filmie.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej Kina Nowe Horyzonty. Szczegółowe informacje na temat Akademii Kina Światowego znajdują się na stronie.

Pierwsze zajęcia odbędą się 10 października 2023.

Zajęcia odbywają się we wtorki od godziny 17:00 w Kinie Nowe Horyzonty.
Cena karnetu za semestr: 240 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 24 zł

Osoba kontaktowa ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:
dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UEW; Katedra Badań Marketingowych
magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl