Pitch MeetUp: relacja

pitch meetup 2023

W czwartek 12 października 2023 r. w Narodowym Forum Muzyki odbyła się pierwsza konferencja startupowa Pitch MeetUp zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Prezentujemy relację z wydarzenia.

Pitch MeetUp to konferencja przeznaczona dla środowiska startupowego i naukowego skierowana do przedsiębiorców, którzy mają pomysł na biznes, ale poszukują wsparcia inwestorów. Jej celem jest integracja świata nauki i biznesu poprzez dostarczenie solidnej dawki praktycznej wiedzy i inspirujących idei.

Konferencja Pitch MeetUp to pierwsze i zarazem największe takie wydarzenie w regionie. W organizację wydarzenia były zaangażowane Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQUBECentrum Promocji UEW oraz InCredibles.

pitch meetup 2023

Podejmowane w trakcie wydarzenia dyskusje dotyczyły przede wszystkim innowacji, budowania i kreowania własnej firmy oraz kształtowania ekosystemu startupowego. Nie zabrakło także miejsca dla sztuki: w wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zaproszeni do Narodowego Forum Muzyki eksperci dzielili się inspirującą wiedzą i prawdziwymi historiami związanymi z systemem startupowym. Wydarzenie stworzyło doskonałą okazję do nawiązania cennych kontaktów biznesowych w strefie Business Mixer przygotowanej wspólnie z marką Gridaly – autorami biznesowej aplikacji networkingowej.

Wydarzenie otworzył Rektor UEW prof. Andrzej Kaleta. Chwilę później rozpoczęła się debata „University for Start-ups”, w której obok praktyków biznesu wzięli udział przedstawiciele władz uczelni wyższych: prof. Bartłomiej Nita, rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs oraz dyrektor Programu MBA-SGH prof. Rafał Mrówka

pitch meetup 2023 prof. andrzej kaleta

Prof. Ewa Stańczyk-Hugiet poprowadziła panel „Wrocław – azyl dla start-upów w trudnych czasach”, w trakcie którego rozmawiała z prezesem zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Magdaleną Okulowską na temat lokalnego ekosystemu startupowego.

pitch meetup ue wroc uew

W wydarzeniu wzięli udział także prof. Edmund Cibis oraz prof. Bogusława Drelich-Skulska. Społeczność studencką reprezentowała Weronika Rębacz, przewodnicząca Samorządu Studentów UEW.

pitch meetup 2023 ue wroc uew

Przez cały dzień praktycy biznesu, inwestorzy i eksperci związani ze środowiskiem startupowym dyskutowali na tematy związane z tematyką wydarzenia. Mieliśmy okazję porozmawiać na aktualne, istotne dla biznesu tematy: m.in. budowanie i zarządzanie zdrową organizacją, rosnąca roli sztucznej inteligencji, a także doświadczenie płynące z nieudanych projektów.

Jedną z najbardziej oczekiwanych części eventu był dedykowany start-upom konkurs, który poprowadziła prof. Barbara Mróz-Gorgoń. W trakcie Pitch MeetUp Competition młodzi przedsiębiorcy starali się przekonać jury do swoich pomysłów. Główną nagrodę zdobył zespół Unitem Mower – producenci modułowych systemów autonomii dla maszyn rolniczych i ogrodniczych. Gratulujemy!

pitch meetup competition

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Ekspertom, Founderom i Przedsiębiorcom za tak liczny udział w konferencji. Kolejne wydarzenia dedykowane start-upom już wkrótce – zachęcamy do śledzenia mediów UEW, by pozostawać na bieżąco!

red. s