Akademia Kina Światowego: zapisy na semestr letni

akademia_kina_swiatowego_2023_sl

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kolejną edycję Akademii Kina Światowego!

Studenci naszej Uczelni również i w tym semestrze mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego. Zajęcia mają status przedmiotu fakultatywnego objętego punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia zapraszani są studenci wszystkich wydziałów UEW. Każdy semestr Akademii stanowi odrębny kurs.

Akademii Kina Światowego skierowana jest do wszystkich miłośników kina, w tym także studentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o kinematografii. Każde zajęcia składają się z półtoragodzinnego wykładu akademickiego, seansu jednego lub kilku filmów oraz dyskusji po filmie.

Rozpoczynający się semestr Akademii Kina Światowego poświęcony będzie pierwszym dekadom kina: zjawiskom i procesom kształtującym historię kinematografii od jej narodzin aż po kres epoki filmu niemego. W trakcie trzynastu spotkań zostaną zaprezentowane najważniejsze nurty, gatunki i twórcy ówczesnego kina amerykańskiego, francuskiego oraz japońskiego. Uczestnicy zajęć poznają zarówno popularne dramaty i komedie, jak i niszowe eksperymenty awangardowych twórców i pierwsze produkcje dokumentalne i dowiedzą się, w jaki sposób ta ponadstuletnia, wciąż żywa i inspirująca tradycja wpływa na współczesne kino.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki o godz. 17:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Pierwsze zajęcia odbędą się 7 marca 2023. Formularz zgłoszeniowy wraz ze szczegółowymi informacjami można znaleźć w serwisie organizatora.

Osoba kontaktowa ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UEW.

red. s