Badacze UEW w prestiżowym rankingu World’s Top 2%

Badacze z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zostali uwzględnieni w prestiżowym rankingu najczęściej cytowanych naukowców na świecie World’s Top 2% Scientists opublikowanym przez Elsevier.

Lista najczęściej cytowanych naukowców uwzględniająca dorobek publikacyjny obejmuje niemal 210 tys. badaczy z całego świata, w tym ponad tysiąc z polskich ośrodków badawczych.

W rankingu, który ocenia całościowy dorobek naukowy od początku kariery, znalazł się prof. dr hab. Stanisław Heilpern. Natomiast dr hab. inż. Arkadiusz Piwowar został uwzględniony w zestawieniu naukowców najczęściej cytowanych w 2022 r.

Zestawienie 2 proc. najczęściej cytowanych naukowców na świecie opracowują wspólnie analitycy z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies na podstawie danych z bazy Scopus z dnia 1 października 2023 r. zaktualizowanej do końca roku 2022.

Najnowsza wersja raportu obejmuje ponad 210 tysięcy autorów ze 166 krajów świata. Obejmuje dorobek autorów publikacji z 22 dyscyplin i 174 podobszarów zgodnie ze standardową klasyfikacją Science-Metrix.

Pełny ranking oraz szczegółowe informacje na temat metodyki zestawienia są dostępne pod tym adresem.

red. s