Międzynarodowy Dzień Studenta na UEW!

17 listopada 2023 r. na Uniwersytetu Ekonomicznym we Wrocławiu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Studenta. Prezentujemy krótką relację z tego wydarzenia.

Międzynarodowy Dzień Studenta to dzień promowania wielokulturowości oraz aktywności studenckiej. Data wydarzenia upamiętnia tragiczną w skutkach pacyfikację wystąpienia czechosłowackich studentów z Uniwersytetu Karola w Pradze, którzy tego dnia w 1939 r. otwarcie sprzeciwili się nazistowskiej okupacji.

Pamięć o tamtych wydarzeniach przerodziła się w kontynuowane od 1941 r. święto, w trakcie którego studenci z całego świata manifestują swoje prawa, organizując rozmaite imprezy i wydarzenia. Nie inaczej było na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu!

Obchody Międzynarodowego Dnia Studenta rozpoczęliśmy wystąpieniem przedstawicieli władz naszej uczelni: JM Rektora prof. Andrzeja Kalety oraz Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. Edmunda Cibisa, którzy życzyli zgromadzonym w auli budynku CKU studentom i studentkom odkrywania coraz to nowych korzyści z nauki na UEW. Następnie na scenę weszła dyrektor Centrum Promocji UEW Justyna Rudnicka, opowiadając o nadchodzących zmianach w zakresie wizerunku naszej uczelni (o których więcej już wkrótce!)

W trakcie okolicznościowej gali prowadzonej przez Weronikę Rębacz, przewodniczącą Samorządu Studentów UEW, nie zabrakło także wesołej części artystycznej. Aktorzy z Teatru Improwizacji Improkracja w brawurowym stylu zawładnęli sceną Sali im. Prof. Stanisławy Bartosiewicz, prezentując występ tyleż zaskakujący, co porywający. Zakończeniem obchodów była impreza w stylu silent disco, tym razem już poza murami uczelni: tańce w Hali Świebodzki trwały niemalże do białego rana!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom obchodów Międzynarodowego Dnia Studenta na UEW. Do zobaczenia za rok!

red. s