Wykład z serii Bez Ocen: „Świat ocalony. Współczesne ogrody zoologiczne – misja i zarządzanie”

Poszukiwanie drogi do ocalenia ginących gatunków w celu zachowania różnorodności gatunkowej naszej planety to punkt wyjścia najnowszego wykładu z serii Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom.

Co mają wspólnego ze sobą obgryzanie paznokci i polowanie na nosorożce? Ile kosztuje szympans, a ile utrzymanie szympansa? Ile na świecie żyje tygrysów sumatrzańskich? Czy pandka to mała panda? Wiemy, że o planetę musimy dbać, ale co to właściwie znaczy? Odpowiedzi na te pytania szukaj w trakcie nadchodzącego wykładu z serii Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom.

Zapraszamy na bezpłatny wykład „Świat ocalony. Współczesne ogrody zoologiczne – misja i zarządzanie”. Prowadząca: mgr Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Generalna ZOO Wrocław.

Bycie dyrektorem generalnym wrocławskiego zoo to ogromne wyzwanie. Ale ja lubię wyzwania – mówi Marta Zając-Ossowska, która opowie między innymi o tym, w jaki sposób przebiega proces adaptowania zagrożonych gatunków, jak wygląda struktura administracyjna zoo i jakie są zależności między poszczególnymi jednostkami administracyjnymi w systemie zarządzania takim specyficznym przedsiębiorstwem.

Do zobaczenia 21 listopada 2023 r. w godzinach 12:00-13:00 w auli CKU UEW (ul. Kamienna 43/45 Wrocław)!

Więcej informacji wraz z formularzem rejestracyjnym pod tym adresem.

red. s