Zapraszamy na Bieg Uniwersytetu Medycznego 2023

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zapraszają na Bieg Uniwersytetu Medycznego 2023. Rozpoczęła się rejestracja, do której zachęcamy wszystkich studentów i studentki UEW.

Zawody zostaną rozegrane na atestowanym odcinku 10 km. W tym roku biegacze będą rywalizowali na nowej trasie: sąsiadujących z Odrą zielonych terenach przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Bartla we Wrocławiu.

To będzie już drugi bieg po przerwie związanej z pandemią – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO. – Mam nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w licznym gronie, aby promować zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną jako podstawową profilaktykę chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społeczną odpowiedzialności uczelni. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, bo w czasie naszej imprezy, obok rywalizacji, ważna jest dobra zabawa i integracja.

W ramach zawodów, obok kategorii open, odbędą się konkurencje branżowe, m.in.:
  • Mistrzostwa studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • Mistrzostwa pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • Mistrzostwa lekarzy
  • Mistrzostwa uczelni Wrocławia
  • Mistrzostwa teamów biegowych
Tegoroczna edycja BUMWRO obędzie się w sobotę 30 września. Szczegółowe informacje wraz z formularzem rejestracyjnym są dostępne w serwisie BUMWRO: bieg.umw.edu.pl.

red. s