Święto Uczelni 2023 z doktoratem honoris causa – relacja z wydarzenia

23 marca 2023 r. celebrowaliśmy kolejne Święto Uczelni, które w tym roku było naprawdę wyjątkowe! Podczas wydarzenia Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nadał tytuł doktora honoris causa Profesorowi Wojciechowi Czakonowi.

Profesor Wojciech Czakon doktorem honoris causa UEW

Doktorat honoris causa (łac. doktor dla zaszczytu) jest najwyższą godnością akademicką przyznawaną przez wyższe uczelnie osobom powszechnie cenionym i zasłużonym dla nauki i kultury, a także związanych z uczelnią, która przyznaje doktorat. W tym roku grono doktorów h.c. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu powiększyło się o nową postać: prof. dra hab. Wojciecha Czakona.

Nasz nowy doktor honorowy to profesor nauk ekonomicznych, twórca i kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wcześniej pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie stworzył Katedrę Teorii Zarządzania. Wieloletni wykładowca MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Autor ponad 200 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Kierownik projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Członek naukowych organizacji krajowych (Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk) i zagranicznych (Academy of Management, European Academy of Management, International Society for Professional Innovation Management, European Institute for Advanced Studies in Management). Profesor wizytujący uczelni polskich, włoskich i francuskich.

Recenzentami dorobku Doktoranta zostali prof. dr hab. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska (Politechnika Łódzka) oraz prof. dr hab. Czesław Zając (UEW). Promotorem postępowania była prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet, która podczas uroczystości odczytała laudację oraz dyplom nadania tytułu doktora honoris causa.

Laureat w trakcie obchodów Święta naszej Uczelni wygłosił okolicznościowy wykład pt. „Swobodny bieg rzeczy”.

Serdecznie witamy nowego doktora honorowego w naszej Społeczności Akademickiej, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju kariery naukowej!

Nadanie sali audytoryjnej CKU imienia prof. Stanisławy Bartosiewicz

Podczas tegorocznego Święto Uczelni odbyła się także uroczystość nadania sali audytoryjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Profesor Stanisławy Bartosiewicz. Zanim rozpoczęliśmy właściwą część uroczystości, Rektor UEW prof. dr hab. Andrzej Kaleta wraz z przedstawicielami naszej kadry naukowej i rodziny prof. Bartosiewicz dokonali odsłonięcia tablicy pamiątkowej umieszczonej przy wejściu do sali. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w tej ważnej dla naszego środowiska uroczystości.

Święto Uczelni 2023: relacja

23 marca 2023 r. w Sali Audytoryjnej im. Profesor Stanisławy Bartosiewicz zasiedli znamienici goście i przyjaciele naszej Uczelni: rektorzy, przedstawiciele nauki, polityki i administracji, biznesu. Przywitaliśmy rektorów zaprzyjaźnionych uczelni, a wśród przedstawicieli władz znaleźli się m.in. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Minister – Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk czy Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Sergiusz Kmiecik.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją wideo z tego wydarzenia oraz galerią zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ:

Święto Uczelni stwarza także okazję do nadsyłania listów z gratulacjami. Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku na nasze ręce licznie spłynęły gratulacje, życzenia i powinszowania. Zapraszamy do zapoznania się z listami, które otrzymaliśmy z okazji tegorocznego Święta Uczelni.

1. List Marszałka Sejmu RP
  2. List Rektora Politechniki Wrocławskiej
  3. List Rektora Szkoły Głównej Handlowej
  4. List Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  5. List Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  6. List Dziekanów Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu
  7. List Rektora Akademii WSB
  8. List Okręgowego Inspektora Pracy we Wrocławiu
  9. List Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu
  10. List p.o. Dyrektora Urzędu Statystycznego we Wrocławiu
  11. List Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
Rektor, Senat i cała Społeczność Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pragną podziękować wszystkim obecnym za tak liczny udział w wydarzeniu. Liczymy na Państwa udział również w przyszłym roku!

red. s