Konferencja ACIT 2023 i umowa z Zachodnioukraińskim Uniwersytetem Narodowym w Tarnopolu

21 września 2023 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu a Zachodnioukraińskim Uniwersytetem Narodowym w Tarnopolu w obszarze badawczym, dydaktycznym, wymiany studenckiej i realizacji projektów.

Spotkanie odbyło się przed rozpoczęciem 13. międzynarodowej konferencji naukowej International Conference on Advanced Computer Information Technologies – ACIT 2023, która w tym roku odbywa się w murach naszej Uczelni.

W spotkaniu brała udział delegacja władz Uniwersytetu w Tarnopolu w osobach:
  • Rektor prof. Oksana Desyatnyuk,
  • Rektor prof. Andriy Krysovatyy,
  • Prorektor ds. Nauki prof. Mykola Dyvak,
  • prof. Olga Tsaryk.
Obecni byli także przedstawiciele uczelni z Niemiec (Daggendorf Institute of Technology): prof. Wolfgang Dorner, Czech (University of South Bohemia): prof. Libor Dostalek i Słowacji (Catholic University in Ružomberok): Prorektor prof. Martin Taraj.

Naszą Uczelnię reprezentował Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet oraz dr Artur Rot, prof. UEW.

acit2023

Konferencja ACIT współorganizowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przy współpracy z uczelniami z Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy oraz stowarzyszenia IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Konferencja została objęta patronatem przez Rektora UEW prof. dr. hab. Andrzeja Kaletę.

Konferencja ACIT to coroczne międzynarodowe forum wymiany wiedzy i doświadczeń dla badaczy, pracowników akademickich, specjalistów i studentów z różnych dziedzin informatyki i systemów informatycznych, a w szczególności inżynierii oprogramowania, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, zastosowania systemów informacyjnych w ekonomii i zarządzaniu.

W ostatnich latach konferencja gromadziła corocznie naukowców z ponad 40 krajów świata reprezentujących niemal 200 uniwersytetów. Wszystkie zaakceptowane artykuły są przekazywane do indeksacji w kluczowych międzynarodowych bazach takich jak Web of Science, Scopus, IEEE Xplore Digital Library, CiteSeerX, Google Scholar itp.

Przewodniczącym rady programowej tegorocznej edycji konferencji z ramienia naszej Uczelni jest dr Artur Rot, prof. UEW, a komitetem organizacyjnym kierują dr Wiesława Gryncewicz i dr inż. Ewa Walaszczyk.
red. s