Inauguracja XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

dolnośląski festiwal nauki 2023

W piątek 16 września 2023 r. rozpoczęliśmy XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Wydarzenia festiwalowe na UEW potrwają do 10 października.

Za nami Inauguracja XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz wydarzeń w ramach Miasteczka Naukowego, w których udział wzięły władze naszej Uczelni: JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta i Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet, a także dr hab. inż. Agnieszka Orkusz, prof. UEW.

Prof. Orkusz przygotowała dwie imprezy: „Kulinarna przygoda ze świerszczem” oraz „Odkryj Smak Natury: Degustacja owadów jadalnych!”. Obie imprezy cieszyły się wyjątkowym powodzeniem, na degustację owadów jadalnych przybyło mnóstwo gości, niezależnie od wieku: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy. Nie zabrakło również nauczycieli, w tym z wrocławskiego LO nr XIV.

Imprezy festiwalowe na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu już się zakończyły. Natomiast, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przed nami jeszcze ponad 60 wydarzeń prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Szczegółowy harmonogram możecie znaleźć na naszej stronie internetowej pod tym adresem.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, która jest dostępna poniżej!
red. s