Uroczyste wręczenie certyfikatu akredytacji EFMD Global dla kierunku International Business

W dniach 11-13 czerwca 2023 r. we francuskim Lyonie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uzyskał certyfikat akredytacji EFMD Global dla kierunku International Business.

Podczas corocznej konferencji EFMD Annual Conference The role of business education in an unstable, unpredictible and unsustainable world („Rola edukacji biznesowej w niestabilnym, nieprzewidywalnym i niezrównoważonym świecie”) na ręce Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusławy Drelich-Skulskiej został uroczyście przekazany certyfikat akredytacji EFMD Global dla kierunku International Business.
efmd certificate

Certyfikat akredytacji EFMD Global dla kierunku International Business, będącego trzecim kierunkiem studiów prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z tym wyróżnieniem, jest dowodem zaangażowania Uczelni w procesy mające na celu podnoszenie jakości i ciągłe doskonalenie procesów zarządzania w wymiarze międzynarodowym. Pani Prorektor certyfikat wręczył prof. Eric Cornuel, President EFMD Global.
efmd-1

EFMD Programme Accreditation to wiodący międzynarodowy system akredytacji programów biznesowych oraz menedżerskich realizowanych w formie stacjonarnej, online i hybrydowej. Akredytacja wyznacza standardy jakości dla programów uznawanych na arenie międzynarodowej i poddawanych ocenie ekspertów.

Proces akredytacji obejmuje wszystkie aspekty realizacji programu nauczania: od otoczenia instytucjonalnego, krajowego i międzynarodowego, poprzez jego projektowanie, realizację, wyniki i odziaływanie, po procesy zapewniania jakości. Akredytacja EFMD Global kładzie nacisk na dyscyplinę akademicką, praktyczność, proces umiędzynarodowienia oraz etykę i zrównoważony rozwój.

red. s