Wypalenie zawodowe biegłych rewidentek i rewidentów w Polsce – monografia współautorstwa naukowczyni UEW

Prezentujemy raport „Wypalenie zawodowe biegłych rewidentek i rewidentów w Polsce – skala, przyczyny, skutki” opracowany przez zespół zespół naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wypalenie zawodowe należy do najczęściej występujących ryzyk zawodowych w pracy audytora. W ramach projektu objętego patronatem Polskiej Izby Biegłych Rewidentów sprawdzono skalę tego zjawiska. Badanie przeprowadzono nie tylko po to, by określić skalę wypalenia w tej grupie zawodowej, lecz również wskazać jego przyczyny i następstwa. Owocem prac jest monografia wyróżniona nagrodą honorową Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

W skład zespołu badawczego weszli:
  • dr hab. Aleksandra Baszczyńska, prof. UŁ,
  • dr hab. Przemysław Kabalski, prof. UŁ,
  • dr hab. Marta Nowak, prof. UEW,
  • dr Marzena Syper-Jędrzejak,
  • mgr Joanna Szwajcar.
Z treścią raportu można zapoznać się pod tym adresem.

red. s