Gala Corporate Readiness Certificate na UEW: relacja

21 czerwca 2023 r. na naszej Uczelni odbyła się Gala Corporate Readiness Certificate (Gala CRC). Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu po raz pierwszy był współorganizatorem wydarzenia.

Corporate Readiness Certificate (CRC) to realizowany od 10 lat program edukacyjny. To oferta dla aktywnych i otwartych na pozyskiwanie nowej wiedzy studentów, dla których istotne jest zdobywanie praktycznych umiejętności i pozyskanie unikalnych możliwości rozwoju zawodowego. CRC prowadzone jest przez ekspertów z 4 firm: Accenture, ING Hubs Poland, EY oraz Kyndryl.

Celem Programu CRC jest stworzenie we współpracy z uczelniami atrakcyjnej oferty edukacyjnej, która najzdolniejszym i najbardziej aktywnym studentom:
  • umożliwi szybszy rozwój,
  • pomoże zdobyć przedmiotową wiedzę praktyczną,
  • wykształci umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym.
Organizatorzy Programu CRC docenili nasz wkład w 10. edycję oraz fakt, iż spośród dolnośląskich uczelni do tegorocznego Programu najwięcej studentów zgłosiło się z UEW. Dzięki temu Gala odbyła się w murach właśnie naszej Uczelni.

W Gali uczestniczyli m.in. władze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, przedstawiciele firm współorganizujących Program CRC: Accenture, EY, ING Hubs Poland, Kyndryl, przedstawiciele Biur Karier uczelni biorących udział w Programie CRC (m.in. z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu), menedżerowie kierunków, a także przedstawiciele innych organizacji, tj. Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.
gala_crc_2023_12

Mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dra hab. Andrzeja Kalety, Wiceprezydenta Miasta Wrocławia Jakuba Mazura, a także partnerów biznesowych Programu CRC. Przedstawione zostało również podsumowanie tegorocznej edycji Programu.

CRC w liczbach:
  • Liczba zapisanych do Programu: 4532 osoby
  • Liczba uczestników z UEW: 212 osób
  • Liczba egzaminów wstępnych do Programu: 1290
  • Liczba streamów: 37
  • Liczba wydanych certyfikatów dla kursantów, którzy ukończyli streamy: 692
Dodatkowo Uczestnicy Gali wysłuchali wystąpienia dotyczącego Odznaki+. Mikropoświadczenia w cyfrowej formie. Wykład poprowadził Michał Nowakowski, lider projektu w Instytucie Badań Edukacyjnych.

Centrum Współpracy z Biznesem UEW wspiera Program Corporate Readiness Certificate już od 6. edycji. Jest to jeden z wielu projektów szkoleniowych realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Programu Corporate Readiness Certificate!

red. s