Konkurs Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

Zapraszamy wszystkich młodych naukowców i naukowczynie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu do udziału w XVIII konkursie Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu.

Do udziału zachęcamy studentów, studentki, absolwentów i absolwentki UEW zainteresowanych zagadnieniami z zakresu etyki biznesu. Konkurs jest skierowany do autorów i autorek prac licencjackich, magisterskich, doktorskich, habilitacyjnych, podyplomowych, inżynierskich lub MBA, które zostały obronione nie wcześniej niż 1 września 2021 r.

Zakres tematyczny prac powinien obejmować jeden lub więcej następujących obszarów:
  • etyka biznesu (w tym zagadnienia etyczne w ekonomii, teorii zarządzania i naukach pokrewnych),
  • społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR),
  • ład korporacyjny i raportowanie niefinansowe (ESG),
  • innowacyjność społeczna w gospodarce,
  • dobre praktyki na rynku finansowym,
  • przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym,
  • różnorodność, równość i inkluzja (DEI).
Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 lipca 2023 roku. Szczegółowe informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi są dostępne w serwisie organizatora pod tym adresem.

Organizatorami XVIII edycji konkursu Verba Veritatis są Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Akademia Leona Koźmińskiego.

red. s